Mikropigmentacja skóry głowy – poznaj ceny i opinie o zabiegu
Mikropigmentacja skóry głowy jest zupełnie nowym rozwiązaniem dla osób dotkniętych problemem łysienia. Łysieniem nazywamy miejscową utratę włosów lub ogólne zmniejszenie ich gęstości i grubości, łączone często z wiekiem, choć może również być genetyczne lub spowodowane zmianami w gospodarce hormonalnej czy też różnymi chorobami. Czym jednak jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy, czy jest przeznaczony dla wszystkich dotkniętych problemem łysienia i jaki jest jego koszt?
Spis treści:
Co to jest mikropigmentacja skóry głowy?
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Mikropigmentacja jako tatuaż medyczny
Konsultacja przed zabiegiem mikropigmentacji
Rysunek frontalnej linii włosów przed zabiegiem
Przeciwwskazania do wykonania mikropigmentacji skóry głowy
Przebieg zabiegu
Dlaczego potrzebne są aż dwie lub trzy sesje mikropigmentacji?
Higiena i sterylność podczas zabiegu
Pielęgnacja po zabiegu
Ceny zabiegu
Opinie o mikropigmentacji skóry głowy
Mikropigmentacja skóry głowy a inne zabiegi
Mikropigmentacja jako sposób na łysienie?
Studio Lumaki – profesjonalizm i dyskrecja
Gwarancja efektów zabiegu
Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?
Mikropigmentacją skóry głowy nazywamy zabieg wprowadzenia barwnika w najgłębszą warstwę naskórka w celu stworzenia niemal idealnej imitacji mieszków włosowych skóry głowy. Technika ta wywodzi się ze znanego już od czasów starożytnych tatuażu, choć w wielu aspektach różni się zarówno od niego, jak i od pokrewnej techniki makijażu permanentnego. W zabiegu wykorzystuje się bowiem specjalne igły oraz pigmenty przeznaczone do skóry głowy. Zupełnie inaczej nakłuwa się również skórę, aby osiągnąć możliwie jak najbardziej naturalny wygląd. Tworzy się na niej imitację fryzury typu buzz cut, czyli włosów ogolonych niemal do zera. Dodatkowo igły w zabiegu mikropigmentacji wprowadza się tylko do warstwy podstawnej naskórka, a nie – jak w przypadku tatuażu – aż do skóry właściwej. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do czterech lat, w zależności od stopnia złuszczania naskórka u pacjenta. Dlatego też zaleca się powtarzanie zabiegu co dwa lub trzy lata aby utrzymać pełny efekt.
Metody wykorzystywane dziś przez doświadczonych linergistów opierają się na technice Scalp Micropigmentaion, w skrócie SMP, opracowanej przez Ranbir Ray-Watson z Wielkiej Brytanii. Jak już zauważyliśmy, zabieg ten jest bardzo podobny do tradycyjnego tatuażu, gdyż wykonuje się go przy pomocy wkłuwanej setki razy igły. Jeśli jednak wybrany przez nas linergista zaproponuje nam zabieg przy pomocy rollera, powinniśmy raz jeszcze przemyśleć wybór miejsca, w którym chcemy wykonać zabieg. Roller w teorii miał bowiem przyspieszać zabieg, w praktyce jest jednak metodą wysoce nieefektywną. Po pierwsze, ze względu na budowę narzędzia, niemożliwe jest stworzenie naturalnie wyglądającej, lekko nierównej linii włosów. Niemożliwe jest także skontrolowanie sposobu i głębokości wkłuwania igieł. Obecnie, doświadczeni linergiści otwarcie krytykują tę metodę, optując za zdecydowanie lepszymi efektami wynikającymi z użycia pojedynczej igły i ręcznego wykonania kilku tysięcy wkłuć.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy?
Zabieg mikropigmentacji dostosowany jest do potrzeb kobiet oraz mężczyzn w każdym wieku. Podczas zabiegu na skórze głowy wykonuje się tysiące bardzo drobnych punktów za pomocą idealnie dopasowanego pigmentu lub mieszanki dwóch, a nawet trzech lub czterech odcieni barwnika. Dla osób borykających się z łysieniem opracowano wspomnianą już metodę SMP, która pozwala uzyskać efekt bardzo krótko ostrzyżonych włosów poprzez imitację wyglądu cebulek włosowych na ogolonej głowie. Zabieg przeznaczony jest dla osób z łysieniem androgenowym, zwanym również łysieniem typu męskiego, który uznaje się obecnie za główną przyczynę utraty włosów wśród cierpiących z tego powodu osób. Łysienie androgenowe, za które odpowiadają zmiany w układzie hormonalnym, a przede wszystkim właśnie w poziomie androgenów w organizmie, charakteryzuje się cofaniem się tak zwanych zakoli oraz przerzedzaniem włosów w części ciemieniowej głowy i pojawia się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.
Mikropigmentacja sprawdzi się także u pacjentów w każdym wieku cierpiących z powodu łysienia plackowatego, kwalifikowanego jako schorzenie autoimmunologiczne o nieznanej bliżej etiologii. Ten typ łysienia charakteryzuje się wypadaniem włosów w obrębie całej głowy w postaci większych lub mniejszych przestrzeni, czyli właśnie potocznych ‚placków’, od których wzięła się nazwa choroby.
Poza tymi popularnymi i stosunkowo szeroko rozpoznawalnymi schorzeniami mikropigmentacja skóry głowy stanowi także rozwiązanie dla pacjentów borykających się ze znacznie rzadszymi chorobami, takimi jak choćby łysienie bliznowaciejące, w którym utrata włosów wiąże się z całkowitym zbliznowaceniem tkanki łącznej. Przez to nie ma szans, aby włosy kiedykolwiek odrosły – ich utrata w procesie łysienia bliznowaciejącego jest bowiem trwała, co często prowadzi do poważnych problemów z samooceną i samopoczuciem chorego. Zabieg mikropigmentacji pozwoli efektywnie ukryć jednak jej skutki. Podobnie jest w przypadku osób cierpiących z powodu łysienia z defektem ektodermalnym oraz osób, które włosy utraciły w wyniku przebytej choroby. Jest on także odpowiedni dla osób z bliznami na głowie, powstałymi na przykład w wyniku operacji, po wycięciu stripów do transplantacji włosów oraz po nieudanym przeszczepie włosów.
Czy mikropigmentacja skóry głowy imitująca cebulki włosów to rodzaj tatuażu medycznego?
Mikropigmentację skóry głowy imitującą cebulki włosów możemy uznać za jeden z wielu dostępnych dziś na rynku rodzajów tatuażu medycznego. Mianem tatuażu medycznego określamy bowiem wprowadzenie do naskórka odpowiednich pigmentów, które nie mają służyć – jak w przypadku tradycyjnych tatuaży – wyłącznie ozdobie, lecz również zamaskować pewne defekty i niedoskonałości urody klienta. Tak właśnie działa mikropigmentacja skóry głowy, której efektem jest skuteczne ukrycie skutków łysienia. Ten typ tatuażu medycznego stosuje się zarówno u osób młodych, borykających się z przedwczesnym łysieniem, jak i u klientów starszych, chcących zamaskować upływ czasu widoczny w postaci wyższych zakoli czy rzednących włosów. Zabieg ten pomaga także osobom, u których łysienie związane jest z różnego typu przebytymi chorobami czy terapiami, takimi jak choćby choroby nowotworowe i związane z nimi formy chemioterapii, które przyczyniają się do utraty włosów. We wszystkich tych przypadkach mikropigmentacja to nie tylko zabieg estetyczny, lecz przede wszystkim poprawiający samoocenę pacjenta i pozwalający na odzyskanie utraconej pewności siebie.
Na czym polega konsultacja przed zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy, jak się na nią umówić i jaki jest jej koszt?
Przed zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy należy bezwzględnie skonsultować się ze specjalistą, który będzie go wykonywał. To bardzo istotne – zarezerwowanie terminu zabiegu w studiu Lumaki możliwe jest wyłącznie po wcześniejszej konsultacji. Podczas tej wstępnej wizyty linergista odpowie nam szczegółowo na wszystkie pytania dotyczące zabiegu, określi czas, jaki będzie potrzebny na przeprowadzenie zabiegu i dokona jego indywidualnej wyceny na podstawie oczekiwań i potrzeb danego klienta. Konsultacja przed zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy to również moment, w którym dobiera się odpowiedni kolor pigmentu, ustala z klientem oczekiwane efekty oraz omawia to, co dla wielu jest najistotniejsze, a mianowicie projekt wstępnego rysunku linii włosów. Podczas wizyty możemy także przeprowadzić test uczuleniowy, polegający na wstrzyknięciu niewielkiej ilości pigmentu w skórę głowy w niezbyt widocznym miejscu. Pozwoli to ocenić, czy nie cierpimy z powodu alergii na którykolwiek ze składników barwnika.
Aby umówić się na konsultację przed zabiegiem mikropigmentacji wystarczy skontaktować się ze specjalistami studia Lumaki przez znajdujący się na oficjalnej stronie internetowej studia formularz kontaktowy podając swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. Po zapisaniu się zostaniemy zaproszeni na wybrany termin do stacjonarnej siedziby studia, która znajduje się w Świdnicy przy ul. Westerplatte 68/3, wejście A.
Koszt zabiegu mikropigmentacji skóry głowy zależny jest od wybranego obszaru tatuowania. Możemy zdecydować się na wizualne uzupełnienie włosków porastających zakola, szczyt głowy, jej tył bądź wybrać opcję mikopigmentacji całej głowy. Ceny zabiegu rozpoczynają się od 1300 złotych, jednakże po uprzedniej konsultacji ze studiem Lumaki możliwe jest rozbicie tej kwoty na 12 wygodnych, nieoprocentowanych rat. Wszystko dzięki programowi MediRaty, który pomaga w finansowaniu różnego rodzaju usług medycznych.
Dlaczego tak ważne jest wykonanie wstępnego rysunku linii frontalnej włosów przed zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy?
Wykonanie wstępnego rysunku linii frontalnej włosów przed zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy jest wyjątkowo istotne z kilku powodów. Przede wszystkim, klientom borykającym się z kłopotami związanymi z łysieniem – niezależnie od tego, czy mowa tu o łysieniu androgenowym, czyli nadmiernie cofających się zakolach, czy o łysieniu plackowatym, a może o innych typach łysienia – zależy przede wszystkim na osiągnięciu jak najbardziej naturalnego efektu zabiegu mikropigmentacji. Ostateczny efekt opiera się jednak nie tylko na równomiernym rozprowadzeniu barwnika w niewielkich punkcikach na całej skórze głowy czy odpowiednim doborze odcienia pigmentu. Tym, co ma największy wpływ na finalny wygląd skóry głowy po zabiegu, jest bez wątpienia linia frontalna włosów. Mogłoby się wydawać, że jej wyznaczenie nie przysporzy większych trudności, jednak często zadanie to okazuje się bardziej skomplikowane.
Pierwszą przeszkodą może być to, że niektórzy z klientów cierpiący z powodu kompleksów związanych z utratą włosów mogą chcieć umiejscowić linię włosów zbyt nisko lub zbyt blisko skroni. Wykonanie wstępnego rysunku zgodnie z wytycznymi klienta pozwoli specjaliście uzmysłowić mu, jak bardzo nienaturalnie będzie wyglądał efekt zabiegu. Kolejna trudność to takie wykonanie projektu linii frontalnej, aby jak najbardziej przypominała ona naturalną linię włosów klienta przed wyłysieniem. Linergiści często proponują osobom zainteresowanym zabiegiem, aby na konsultację przyszły ze zdjęciem, na którym widoczna jest ich dawna linia włosów – pomaga to w wyznaczeniu optymalnego rysunku przed zabiegiem mikropigmentacji.
Równie ważne są umiejętności danego specjalisty. Odpowiednie wyznaczenie linii to jeszcze nie wszystko – konieczne jest również takie wykonanie zabiegu, aby linia wyglądała na delikatnie nierówną i postrzępioną, zupełnie jak w przypadku naturalnych linii włosów. Nie są one bowiem nigdy idealnie proste! W studiu Lumaki rysunek wstępny wykonujemy specjalną kredką, pozwalającą ocenić ostateczny efekt zabiegu. Klientom obawiającym się nagłej zmiany w wyglądzie proponujemy także możliwość wykonania najpierw delikatnej linii włosów, której nadamy ostateczny kształt podczas kolejnych sesji. W każdym przypadku oferujemy jednak naszym klientom stuprocentową pewność, że wyniki zabiegu będą wyglądać najnaturalniej, jak to możliwe, a jako gwarancję prezentujemy szerokie portfolio zdjęć zadowolonych klientów.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikropigmentacji skóry głowy
Konsultacja przed wykonaniem zabiegu mikropigmentacji skóry głowy to jednak nie tylko moment, w którym specjalista przedstawi nam szczegółowy przebieg zabiegu, dobierze pigment oraz wyrysuje linie, wzdłuż których zalecałby wykonanie mikropigmentacji dostosowanej idealnie do kształtu naszej głowy.Konsultacja przedzabiegowa jest jednak również konieczna, aby wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania do wykonania mikropigmentacji. W jej czasie specjalista przeprowadza z klientem szczegółowy wywiad, dotyczący ważniejszych przebytych przez niego chorób, przyjmowanych leków i innych potencjalnych przeciwwskazań. Zabieg mikropigmentacji bezwzględnie nie może być bowiem wykonywany między innymi u pacjentów z chorobami rogówki i siatkówki oka. Przeciwwskazanie stanowią także hemofilia, epilepsja czy choroby skóry głowy takie jak atopowe zapalenie skóry i wypryski. Konsultacji lekarskiej przed zabiegiem mikropigmentacji wymagają pacjenci przyjmujący leki przeciwzakrzepowe, takie jak heparyna oraz sterydowe, jak również pacjenci z cukrzycą. Do typowych przeciwwskazań czasowych zalicza się ciążę i okres laktacji oraz wszelkiego rodzaju infekcje skórne na głowie, zarówno bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Ponadto skóra w miejscu planowanej pigmentacji nie może być uszkodzona, a wszystkie blizny przeznaczone do zabiegu muszą być całkowicie wygojone. Nie wykonuje się zabiegu na świeżych bliznach ani na skórze poparzonej słońcem. Rzadko spotykanym przeciwwskazaniem czasowym jest również półpasiec, który wymaga całkowitego wyleczenia przed przeprowadzeniem zabiegu.
Przebieg zabiegu mikropigmentacji skóry głowy krok po kroku
Przygotowanie do zabiegu mikropigmentacji zaczyna się już dzień wcześniej, nie należy bowiem spożywać substancji, które mogłyby przyczynić się do rozrzedzenia krwi. Konieczne jest więc unikanie między innymi alkoholu. Bezpośrednio przed zabiegiem należy też unikać opalania, gdyż na skórze świeżo opalonej – nawet, jeśli nie jest ona widocznie zaczerwieniona lub podrażniona – nie wykonuje się mikropigmentacji.
Najtrudniejszą częścią przygotowań dla wielu klientów jest to, że przed zabiegiem należy całkowicie ogolić głowę. Warto zrobić to maszynką elektryczną, która lepiej złuszcza naskórek, niż tradycyjne maszynki jednoczęściowe. Dzięki temu barwnik utrzyma się w nim dłużej. W przypadku maszynki jednoczęściowej powinniśmy też pamiętać o ogoleniu głowy na dzień przed zabiegiem, aby skóra przyzwyczaiła się do nowej sytuacji i by zdążyć załagodzić wszelkie ewentualne podrażnienia. Maszynką elektryczną możemy ogolić się nawet tego samego dnia. Czynność przeprowadza się samodzielnie, prosi o pomoc przyjaciela lub korzysta z wizyty u fryzjera. Aby utrzymać jak najlepszy efekt po pigmentacji należy powtarzać zabieg całkowitego golenia włosów na głowie maksymalnie co kilka dni. Jeśli włosy będą zbyt długie, pigmentowane miejsca staną się jaśniejsze. Uwidoczni to różnicę pomiędzy naturalnie rosnącymi włosami a miejscami, w których cebulki włosowe są odtworzone przy pomocy pigmentu i zdradzi sekret naszego nowego wyglądu. Zaleca się zatem golenie włosów co 2-4 dni w zależności od indywidualnego wzrostu włosa.
Zabieg sam w sobie jest czasochłonny – w zależności od rozmiaru pokrywanej skóry zajmuje od jednej do sześciu godzin – lecz całkowicie bezpieczny, podobnie jak zabieg makijażu permanentnego czy tatuażu. Za pomocą specjalnej maszyny w podstawną warstwę naskórka skóry głowy wprowadzany jest idealnie dobrany pigment. Wprowadza się go w naskórek w formie mikro punktów. Aby uzyskać najbardziej naturalny efekt, często wykorzystuje się również pigmenty w różnych odcieniach. W zależności od progu bólu klienta zabieg może być mniej lub bardziej bolesny, choć większość klientów mówi raczej o niedogodności niż o bólu. Można jednak zażycie leków przeciwbólowych zawierających paracetamol lub ibuprom na godzinę przed zabiegiem, aby możliwie jak najbardziej zmniejszyć możliwy dyskomfort.
Dlaczego potrzebne są aż dwie lub trzy sesje mikropigmentacji skóry głowy?
U wszystkich klientów korzystających z zabiegu mikropigmentacji skóry głowy przeprowadza się standardowo dwie lub, w niektórych przypadkach, nawet trzy sesje zabiegu. Ich ostateczna liczba, a także czas trwania poszczególnych sesji zależne są od tego, jak duży obszar skóry pokrywany jest u danego pacjenta i tego, jak dobrze w jego skórze rozprowadza się barwnik.
Co więc dzieje się podczas każdej sesji? Na pierwszym spotkaniu – oczywiście już po konsultacji przedzabiegowej, na której ustala się wszelkie szczegóły i szacuje, jak długo w naszym przypadku potrwa każda z sesji – wykonuje się bazową rekonstrukcję linii włosów i rozpoczyna się wypełnianie skóry punkcikami pigmentu. Jest to najbardziej ogólna część zabiegu, a efekty osiągnięte podczas tej wizyty będą dalej doprecyzowywane podczas kolejnych spotkań. Pierwsza sesja trwa zwykle od około 2 do maksymalnie 5 godzin.
Podczas drugiej sesji, trwającej mniej więcej tyle samo, bo również od 2 do 4 godzin, zagęszcza się wstępną pigmentację skóry wykonaną podczas pierwszego spotkania. Drugą sesję wykonuje się zwykle około miesiąca po pierwszej, aby pigment, który został już wprowadzony do skóry, zdążył osiągnąć docelową barwę. Podczas drugiej sesji można wykonać całkowite dopigmentowanie skóry aż do osiągnięcia finalnego efektu oraz wykończyć całość. W przypadku klientów, u których konieczna jest jeszcze trzecia sesja, w ciągu 1-3 godzin wykonuje się zwykle szczegółowe uzupełnienie miejsc, w których efekty zabiegu są niezadowalające, i korektę wszelkich innych niedoskonałości.
Zasady higieny podczas zabiegu mikropigmentacji skóry głowy
Podobnie jak w przypadku innych tego typu zabiegów, podczas procesu mikropigmentacji skóry głowy zachowuje się maksymalne środki ostrożności oraz podstawowe zasady higieny. Dzięki nim zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia klienta. Zgodnie z przepisami dotyczącymi tego typu zabiegów przy wykonywaniu mikropigmentacji linergista korzysta z nowych, jednorazowych rękawiczek lekarskich. Również pigment wprowadza się w warstwę podstawną naskórka za pomocą jednorazowych sterylnych igieł, z których każda wyjmowana jest z opakowania w obecności klienta, a po zakończeniu zabiegu wyrzucana do odpowiedniego pojemnika na odpady medyczne. Zabieg jest więc całkowicie bezpieczny, a nasi klienci absolutnie nie muszą martwić się o zakażenie jakimikolwiek chorobami. W studiu Lumaki jest to po prostu niemożliwe dzięki zastosowaniu najwyższych standardów higieny i sterylności!
Jak pielęgnować skórę głowy po zabiegu mikropigmentacji?
Pielęgnacja skóry głowy po zabiegu mikropigmentacji jest bardzo prosta. Przede wszystkim nie wolno dotykać ani trzeć skóry głowy, która tuż po zabiegu może być lekko zaczerwieniona. Zakaz obowiązuje aż do czasu całkowitego zagojenia. Przez kilka pierwszych dni unikać należy też mycia kosmetykami i golenia głowy. Do czasu pełnego zagojenia skóry konieczne jest także unikanie wysokich temperatur, należy więc zrezygnować z opalania czy korzystania z sauny. Zaleca się także przynajmniej tygodniową rezygnację z forsownych ćwiczeń fizycznych, które mogłyby doprowadzić do zbyt mocnego rozgrzania głowy. Tak jak w przypadku innych zabiegów tego typu, przez kilka pierwszych dni linia włosów może mieć kolor minimalnie ciemniejszy od docelowego. Efekt ten ustępuje w ciągu maksymalnie tygodnia od zabiegu, zaś barwę docelową pigment powinien osiągnąć w czasie od 2 do 4 tygodni. W odstępie miesiąca od wykonania pierwszego zabiegu robi się kolejną sesję, cały zabieg składa się bowiem z dwóch sesji. Podczas drugiej sesji wykonuje się odpowiednie dopigmentowanie skóry i dopracowuje się szczegółowo linię włosów. W szczególnych przypadkach, zwłaszcza przy mikropigmentacji blizn, można również po upływie kolejnego miesiąca opcjonalnie przeprowadzić trzecią sesję. Bezpośrednio po zabiegu warto również skonsultować wszystkie używane kosmetyki z linergistą, czyli osobą wykonującą zabiegi mikropigmentacji oraz makijażu permanentnego, aby uniknąć substancji potencjalnie podrażniających pigmentowaną skórę lub mogących wchodzić w interakcję z pigmentem.
Jakie są ceny mikropigmentacji skóry głowy?
Zabieg mikropigmentacji nie należy do najtańszych, choć w perspektywie rozwiązania problemu z łysieniem na co najmniej kilka lat jest jednym z najbardziej opłacalnych zabiegów. Nie powinniśmy w żadnym wypadku przyjmować ofert w nierealnie zaniżonych cenach ani korzystać z ofert nieprzeszkolonych odpowiednio amatorów. Nie dajmy się również przekonać niższym cenom zabiegów wykonywanych przy pomocy rollera, efekty w tej metodzie są bowiem zawsze niezadowalające, a pigment wygląda wyjątkowo nienaturalnie. W najgorszym wypadku, pieniądze zaoszczędzone na nieprofesjonalnie wykonanej mikropigmentacji będziemy musieli wydać na laserowe usuwanie skutków nieumiejętnie przeprowadzonego zabiegu. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dany specjalista udostępnia w swoim folderze informacyjnym lub na stronie internetowej zdjęcia klientów, u których przeprowadził zabieg w przeszłości. Dzięki takim zdjęciom możemy przekonać się, czy jest to właśnie taki efekt, o jaki nam chodzi, jak również upewnić się, że specjalista ma doświadczenie w podobnych zabiegach. Warto zatem postawić na profesjonalne studio specjalizujące się w wykonywaniu zabiegu mikropigmentacji skóry głowy.
Ceny różnią się także w zależności od powierzchni skóry głowy, na której chcemy wykonać zabieg. Pokrycie pigmentem niewielkich fragmentów skóry, takich jak zakola, lub wypełnienie prześwitującego czubka głowy przez renomowanego specjalistę kosztuje przynajmniej 1000 złotych. Na większy wydatek musimy się przygotować w przypadku pokrywania całej głowy, za taki rodzaj zabiegu zapłacimy bowiem, w zależności od gabinetu, co najmniej 7000-8000 złotych. Pokrywanie pigmentem blizn również jest droższe niż mikropigmentacja podobnych wymiarem, lecz nieuszkodzonych fragmentów skóry. Blizny są bowiem o wiele mniej podatne na przyjęcie pigmentu, przez co zabieg na nich jest trudniejszy, bardziej czasochłonny i częściej wymaga kolejnych sesji. W tym wypadku ceny zaczynają się również od 1000 zł, jednak uzależnione są od wymiarów blizny. Ostateczną cenę we wszystkich wypadkach ustala się podczas konsultacji przedzabiegowej, gdyż każdy zabieg jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb klienta.
Jakie są opinie o mikropigmentacji skóry głowy?
W Internecie trudno znaleźć negatywną opinię wyrażoną przez klienta po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy przeprowadzonym u wyszkolonego specjalisty. Wyjątkowo rzadko po takim zabiegu występują jakiekolwiek niepożądane skutki, podobnie jak w przypadku profesjonalnie przeprowadzonych zabiegów makijażu permanentnego czy tatuażu. W ciągu krótkiego czasu wszelkie mikrouszkodzenia szybko i dobrze się goją. Ponadto używane dziś pigmenty zostały unowocześnione na tyle, że kiedy rozjaśniają się w ciągu kilku lat od wykonania zabiegu, nie zmieniają barwy, co sprawia, że nadal wyglądają naturalnie. Często klienci mówią wręcz o zapomnieniu o tym, że wygląd skóry ich głowy jest wynikiem zabiegu mikropigmentacji. Nie jest to również zauważalne dla osób, które nie wiedzą, że przeszliśmy zabieg. Ze strony znajomych i rodziny pojawiają się nawet pytania o to, czy jesteśmy po przeszczepie włosów, tak naturalny jest efekt bardzo krótko ściętych włosów stworzony przy pomocy mikropigmentacji.
Przeważająco pozytywne opinie klientów wynikają również z tego, że zabieg mikropigmentacji skóry głowy zdecydowanie przyczynia się do poprawienia komfortu psychicznego klienta. Rzednące i wypadające włosy niejednokrotnie są przyczyną obniżonej samooceny, która może prowadzić do problemów we wszystkich sferach życia, od poczucia nieatrakcyjności dla partnera aż po problemy w pracy wywołane złym samopoczuciem i wrażeniem bycia gorszym od innych. Specjaliści często nadmieniają, że pacjenci, którzy przychodzą na zabieg niepewni, nieśmiali, często w nakryciach głowy, wychodzą pewni siebie, z odkrytą i wysoko podniesioną głową. W zabiegu ważna jest zatem nie tylko jego stuprocentowa skuteczność oraz całkowite bezpieczeństwo przeprowadzanej procedury, lecz także natychmiastowa widoczność efektów. Pomimo czasu potrzebnego na okres regeneracji naskórka i na unormowanie się ilości barwnika w naskórku, klient widzi efekt od razu po zakończeniu zabiegu, co ma ogromny wpływ na jego samopoczucie i opinię o skuteczności wykonanej pigmentacji. Przywrócenie – pomimo że tylko optyczne – wypadających włosów ma zatem ogromny wpływ na odzyskanie przez klienta pewności siebie, co zupełnie zmienia jakość jego życia.
Czy po zabiegu mikropigmentacji nadal możliwe jest przeprowadzenie takich zabiegów jak przeszczep włosów czy innych kuracji stymulujących porost włosów?
Jak najbardziej. Mikropigmentacja jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, który nie zmienia podatności skóry na kuracje stymulujące porost włosów ani na zdolność skóry do przyjęcia przeszczepu. Stosunkowo proste jest także usunięcie pigmentu z naskórka, ponieważ nie jest on wprowadzany tak głęboko, jak na przykład w przypadku tatuażu, co ułatwia laserowy zabieg usunięcia barwników.
Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że jeśli zdecydujemy się na kuracje stymulujące porost włosów oparte na wcieraniu specyfików w skórę głowy, powinniśmy liczyć się z możliwością szybszego zaniknięcia efektów mikropigmentacji. Jest to zatem rozwiązanie odpowiednie tylko dla osób, które są zdecydowane zrezygnować z mikropigmentacji i przejść całkowicie na kuracje farmakologiczne. Pigment wprowadzony do naskórka nie będzie miał jednak żadnego wpływu na to, czy wybrana przez nas kuracja odniesie efekt, czy też nie.
W przypadku przeszczepu wizualny efekt mikropigmentacji może utrudniać ocenę obszaru faktycznie dotkniętego łysieniem, jednak dla specjalisty określenie, które miejsca są naturalnie porośnięte włosami, a które pokryte pigmentem nie będzie stanowiło problemu. Jednak po raz kolejny, ten chirurgiczny zabieg wiąże się z podjęciem odpowiedniej połączonej kuracji farmakologicznej. W przypadku leków doustnych, szanse jakiejkolwiek interakcji zażywanych środków z pigmentem są nikłe. Jednak znów, w przypadku konieczności stosowania środków do wcierania w skórę, zwłaszcza opartych na bazie alkoholu, musimy pogodzić się z możliwością zniszczenia skutków zabiegu mikropigmentacji. Jednak również przy przeszczepie przejście wcześniej zabiegu mikropigmentacji nie ma żadnego wpływu na to, czy zabieg przeszczepu powiedzie się, czy nie.
Warto jednak pamiętać, że zabieg mikropigmentacji jest o wiele lepszym rozwiązaniem, jeśli wystarczy nam efekt krótko ogolonych włosów. Nie ma bowiem żadnego ryzyka, że zabieg ten się nie powiedzie, a jego efekty są widoczne od razu po pierwszej sesji. Jeśli mikropigmentację przeprowadza doświadczony specjalista możemy mieć pewność, że efekt spełni nasze oczekiwania i utrzyma się przez kilka lat. W miarę rozjaśniania się barwników w skórze wynikającego ze złuszczania się naskórka z upływem czasu można również odpowiednio dopigmentowywać blednące miejsca, aby utrzymać efekt na dłużej, a nawet do końca życia.
Czy sam zabieg mikropigmentacji skóry głowy możemy uznać za sposób na łysienie?
Z założenia mikropigmentacja skóry głowy nie jest sposobem na łysienie, lecz jedynie stosunkowo trwałą metodą ukrycia jego skutków. Niemniej jednak pewne efekty zabiegu mikropigmentacji mogą przyczyniać się do poprawy stanu naszych włosów i szybszego ich odrastania także w miejscach, które od dłuższego czasu pozbawione były już włosów.
Jak to działa? Jak już wiemy, podczas zabiegu mikropigmentacji skórę głowy nakłuwa się cienką igłą kilka tysięcy razy, aby wprowadzić pigment w podstawną warstwę naskórka. Nakłuwanie skóry działa również jak zabieg pobudzający krążenie krwi w górnych warstwach skóry głowy. Dzięki poprawie ukrwienia i wiążącym się z tym lepszym dotlenieniem skóry cebulki włosowe niektórych pacjentów zaczynają ponownie funkcjonować, powodując przyspieszenie i poprawę wzrostu włosów.
Zazwyczaj jednak działanie to jest krótkotrwałe i utrzymuje się tylko przez kilka dni po zabiegu, dopóki skóra jest jeszcze natleniona i mocniej ukrwiona. Mikropigmentacji nie uznaje się więc za metodę leczenia łysienia czy wzmacniania włosów, lecz jedynie za formę tuszowania skutków łysienia. Pamiętajmy jednak, że ukrycie powodujących kompleksy niedoskonałości przyczynia się do znacznej poprawy komfortu psychicznego pacjenta, co bez wątpienia może wspomagać leczenie farmakologiczne osłabionych włosów lub schorzeń przyczyniających się do ich utraty.
Oferta mikropigmentacji skóry głowy w studiu Lumaki – profesjonalizm i dyskrecja na pierwszym miejscu!
Decydując się na wykonanie zabiegu mikropigmentacji skóry głowy w studiu Lumaki mamy bez wątpienia pewność, że zabieg zostanie wykonany przez najlepszych specjalistów. Jeden z współpracujących ze studiem linergistów zajmujących się mikropigmentacją sam jest osobą korzystającą z zalet, jakie niesie z sobą ten zabieg.
Dla wielu klientów poza profesjonalnym podejściem istotny jest jeszcze jeden aspekt – dyskrecja. W studiu Lumaki możemy mieć pewność, że nikt niepowołany nie dowie się o sekrecie naszej bujnej, choć krótkiej fryzury. Klientami studia są bowiem zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i bardzo młodzi ludzie, a nawet dzieci cierpiące z powodu łysienia plackowatego, które nierzadko za zgodą rodziców poddają się tego typu zabiegom. Każdy z nich może liczyć na stuprocentową dyskrecję ze strony studia.
A co z efektami zabiegu? Czy nikt nie będzie w stanie rozpoznać, co kryje się za nagłą zmianą w naszym wyglądzie? Absolutnie nie! O ile będziemy pielęgnować skórę głowy zgodnie z zaleceniami i golić odrastające włosy z odpowiednią częstotliwością, czyli w zależności od indywidualnego tempa odrastania włosów raz na 1-3 dni, nikt nie będzie w stanie gołym okiem rozpoznać, czy w danym miejscu na skórze głowy znajdują się cebulki włosów, czy specjalny pigment. Dlatego też o ile sami nie zdecydujemy się zdradzić komuś naszego sekretu, nikt – może poza specjalistą-trychologiem podczas wnikliwego badania – nie będzie w stanie rozpoznać, że to efekt mikropigmentacji.
Czy dostanę gwarancję na efekty zabiegu mikropigmentacji skóry głowy?
Jak najbardziej – każdy z klientów korzystających z zabiegu mikropigmentacji skóry głowy w studiu Lumaki może liczyć na 12-miesięczną gwarancję. W ciągu roku od wykonania zabiegu możemy zjawić się na bezpłatne dopigmentowanie wcześniej objętych zabiegiem miejsc lub ewentualną korektę pigmentacji. Nie musimy więc obawiać się, że w razie wystąpienia jakichkolwiek niedoskonałości efektów zabiegu będziemy zmuszeni do kolejnych wydatków związanych z mikropigmentacją. Nasi specjaliści gwarantują, że końcowy efekt utrzyma się dokładnie w takiej formie, w jakiej zaplanowaliśmy go razem z linergistą podczas wizyty przedzabiegowej!